מאמריםטיפים לעיצוב מטבח?

https://i-ds.co.il/wp-content/uploads/2015/09/proek6-copy-1280x1024.jpg

מה הוא התפקיד של מעצב פנים בתהליך בחירת מטבח?

זאת השאלה הכי נפוצה שלקוחות שואלים בתהליך בחירת מטבח. "אנו יכולים להסתדר בעצמינו. עכשיו בכל חנות מטבחים יושב מתכנן ותוך שעה הוא יכול לתכנן מטבח יפה ולהראות על המסך מחשב איך זה יראה"
כל מילה פה היא נכונה ועל כה אין ויקוח. התקדמות בענף תיכנון המטבחים מאוד משמח וגם כמות בעלי המקצוע גדלה משמעותית. אני עובדת עם הרבה חברות מטבחים וחלק גדול מהן מתייחסות חשיבות רבה לתכנון. כל הכבוד להן! אבל לא הכל כל כך חד משמעי. אנסה להסביר.
מה הוא התפקיד שלי כמעצבת פנים בתהליך בחירת המטבח?
הדבר הראשון והחשוב ביותר בתהליך העבודה זה מציאת קונצפט עיצובי בהתאם לחלל הדירה כולה או הבית כולו, ולא לחשוב רק על התכנון של איזור המטבח. המטבח הנבחר חייב להיות חלק מהעיצוב הכולל ולא מנוגד לסגנון של הבית. סגנון העיצוב נבנה מהפרטים הקטנים. בדיוק בגלל זה מעצב פנים אמור לדון עם הלקוח על כל פרט עד ה"בורג האחרון" ולדעת את כל הבקשות ורצונות של הלקוח כולל אופי, צורות וצבעים המועדפים וכן, זה דורש לפחות שתי פגישות באווירה נוחה ולא לחוצה לפני תחילת התכנון.

עיצוב מטבח – החלק הטכני.

אחד מהשלבים החשובים. תהליך תכנון הוא לא רק תמונות יפות ב- “3-D”אלא גם הכנת סט שלם של שרטוטים טכניים. למשל, נקודות חשמל: במטבח הן חייבות להיות בהתאם לתוכנית של ארונות מטבח ולא הפוך.זה מאפשר ללכת לפי הפנטזיה שלכם ולא להיות מוגבלים בגלל נקודות חשמל שממוקמות לא במקומות הנדרשים לתכנון המטבח. לדוגמא, לקוח שלי רצה לתלות טלוויזיה במטבח. את המיקום חייבים לבחור מראש. על איזה קיר למקם, באיזה גובה – כל זה כדי שיהיה נוח וישתלב עם המטבח עצמו. הכל היה מעוצב בהתאמה לדרישות של הלקוח כולל גובה וצורה של ארונות. התוצאה – מטבח מאוד נוח והכי חשוב לקוח מרוצה.

עיצוב מטבח – החלק האדריכלי.

לפעמים גודל החלל בדירה קטנה או צורת החדר בדירה גדולה לא מאפשרים למקם ארונות מטבח בצורה נכונה ונוחה. כפתרון אפשר להזיז קירות או להרוס את חלקם כמובן אם זה אפשרי טכנית ללא פגיעה בקונסטרוקצית הבית. זה אפשרי רק בעזרת אדריכל פנים מקצועי (ולפעמים דורש אפילו התערבות של מהנדס קונסטרוקציה). לדוגמא, באחד מהפרויקטים שלי נתקלנו בדיוק בבעיה כזאת. פתרנו אותה בעזרת הריסה חלקית של קיר בין מטבח למרפסת סגורה. זה נתן אפשרות להגדיל את החלל המטבח ושטח מערכת איחסון (כמות ארונות). תוצאה – הלקוח בקושי זיהה את הדירה שלו אחרי שיפוץ והופתע לטובה ששינוי כזה בכלל אפשרי.

שנים רבות במקצוע – נסיון רב בתחום העיצוב.

מעצב פנים עם נסיון רב יכול לגלות ולהמנע מהרבה טעויות בתהליך הפרויקט. אנו כמעצבים הופכים להיות את מדריכים של הלקוחות ב"יער" של עבודות שיפוץ/בניה ולוקחים על עצמינו את העומס הכבד של להיות מגשר בין הלקוחות לספקים, קבלנים ופועלים. אנו יודעים לדבר איתם בשפה מקצועית ולהגדיר את היעדים ומטרות בצורה ברורה. כל זה כדי לחסוך זמן ועוגמת נפש של הלקוח. אני כבר יותר מ-10 שנים במקצוע ואף פעם לא היה פרויקט שבו כל המשתתפים עבדו "כמו שעון". עבודה שלי היא לא רק ייצור יופי ונוחות אלא גם פיקוח על ביצוע.
אני עומדת לשרותכם במקרה של כל שאלה או ספק. תתקשרו, תכתבו מיילים – אעזור בשמחה רבה.
הנכם מוזמנים לפנות אלי ישירות בטלפון מספר: 03-9216387 ,054-3076911.

ייעוץ אדריכלי טלפוני חינם.

 

צרו קשר
I-ds אדריכלות ועיצוב פנים

חוץ מיופי חיצוני, בביתכם רצוי להרגיש "בבית". בכדי ליצור הרמוניה ולאזן את האנרגיות בביתכם או בכל חלל אחר שתבחרו לעצבו, נעזר בתורת הפנג-שוויי עתיקת היומין. עוד נקודה, מהחשובות במהלך העבודה – דיוק בהבאת הפרויקט מהנייר לביצוע בפועל. הרי עיצוב הוא לא רק ברמת השירטוט, אלא גם מלאכת הבנייה עצמה, תכנון והכנת השירטוטים. לכן כל סטייה קטנה מהמתוכנן יכולה לא רק לפגוע ברושם הוויזואלי של העבודה המוגמרת אלא יכולה גם להוות מחסום של ממש בשלב הגימור הסופי. עקב כך אני מקפידה שכל השלבים יתבצעו בצורה יסודית ודייקנית ביותר. גלישה נעימה!

אירנה פטרושקו, מעצבת פנים במרכז

Call Now Button
תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה