מאמריםעיצוב חדר שינה

https://i-ds.co.il/wp-content/uploads/2014/05/1.jpg

משרד לאדריכלות ועיצוב פנים -Irena Design Studio

עיצוב חדר שינה. איך להפוך חדר מכוער לחדר מופלא.

העבודה שלי להתחשב בהרגלי היום-יום שלכם, כדי ליצור הרמוניה בביתכם.
בנייה לא סטנדרטית
היום אני רוצה לספר לכם על האחד מהפרויקטים שלי כדי להראות לכם איך אפשר לעשות השינוי המופלא בחדר מכוער שהבניה לא סטנדרטית: תקרה בגבהים שונים, אחת מהן אלכסונית נמוכה מגובה האדם, פינות לא מנוצלות ונישות בצורה מוזרה. לא ניתן לבחור ריהוט סטנדרטי, אך ורק ריהוט בהתאמה אישית. בנוסף לזה חלון קטן שהלך לאיבוד בחדר ושלוש דלתות צמודות. ראו תמונות מצב לפני.

עיצוב אישי

כאן התחיל הראש היצירתי שלי כאדריכלית פנים לעבוד. אני בעלת תואר אדריכלות ועיצוב פנים עם ננסיון של מעל 10 שנים צריכה להפוך את החדר הזה מיש לאין. הלקוחות שפנו אלי לעיצוב חדר שינה שלהם במסגרת עיצוב הבית כולו רצו שאייצר להם פינה שקטה ורומנטית, חדר בו יכלו לקחת פסק זמן ממרוץ החיים ולאזין למוסיקה התחביב שלהם. התחלתי לתכנון ולעצב את החדר השינה בנגיע אישית ואומנותית, כמו שאומרים רציתי "לצאת מהקופסא".

חלוקה פונקציונאלית

התחלתי לתכנן מפינת מנוכה. הפכתי את הנישות שמתחת לתקרה אלכסונית למקום איחסון, שונה מהמקובל עם מגירות ומדפים וזה במקום שידות הלילה שנמצאות בדרך כלל בצידי המיטה. כך ניצלתי את המקום ב- %100 . קיבלתי חלל יותר פתוח שניתן לי למקם תאורה רצפתית אלגנטית לא שיגרתית לאווירה רומנטית.

עיצוב ריהוט בהתאמה אישית

כל הריהוט מתוכנן בהתאמה אישית , בסיגנון קלאסי. הסיגנון הזה מבקש שילוב עם הרבה טקסטיל, כמו כן: וילונות, כריות, כיסו מיטה מבדי יוקרה שמשלימים את המראה הסופי. אחת מהדרישות הלקוחות שלי הייתה ליצור להם פינת ישיבה והזנה למוסיקה. יש להם הכמויות העצומות של הדיסקים, בשביל העניין הזה תכננתי ארון גדול תלוי קיר. דלתות עיצבתי עם דוגמא של מפתח סול מצוייר בעזרת חיתוך ליזר. סביב הארון שמתי תאורה נסטרת (תאורת לד) שמוסיפה לפינה הזו אווירה מסתורית. מתחת לארון הזה יש מזנון גם תלוי קיר, צבוע בצבע חדר, כחלק מהקיר. דבר שנותן תחושה של מרחב ומקום פתוח אבל מכניס הרבה מקום איחסון לחדר בלי לעמיס אותו. כמו שאמרתי קודם, כל הרהוט בחדר שינה הזה מיוצר בהזמנה אישית, גם כורסא שמעניקה כתם צבע על הרקע הניטרלי וכמו כן קמין חשמלי בתוך הקרניז הדקורטיבי שייסוף חום, רוגע ושלווה.

אלמנטים דקורטיביים. דלת זכוכית מעוצבת

האתגר הבא היה חבוי דלתות במקום אחד. בחדר הזה נמצא שלוש דלתות : דלת כניסה לחדר, דלת לחדר ארונות ודלת אמבטיה. שלפי דעתי יותר מידי לחדר אחד, אז החלטתי לעשות שתי דלתות בצבע אפור קלאסי עם עיטור נקי באותו סגנון עם חדר כולו ודלת של אמבטיה לעשות מזכוכית. דלת זכוכית יצאה – חתיכת אומנות, הציור עליה זאת עבודת יד, הנושה של ציור ממשיך את הקו המוסיקלי של המקום. חוץ מזה, המטרה של דלת זכוכית להכניס אור נוסף לחדר.

עיצוב תקרה. עיצוב תאורה

עוד נושה חשוב בחדר הזה – תכנון תקרה. באמצע החדר הייתה קורה ששימושה כחלק מהחיזוק הגג, כדי לחבר אותה לחדר, סרגתי אותה בגבס בצורה מדורגת תלת מעמדית וממנה יוצאים קורות עץ דקורוטיביות וכך נוצרה תחושת המשכיות התקרה וביטול הבדלי גובה שהייו בין פינת מנוחה ופינת ישיבה והזנת מוסיקה. הוספתי ארבע תאורות משתלשות מהתקרה שמאירות בחמימות את הפינה. כך ניתן להרגיש את ההרמוניה.

עיצוב קירות

עוד חתיכת עיצוב לפני עצמו בחדר – זה קיר מעוגל מצופה באבן ציפחה אמיתית בצבע לבן קצת מנצנץ. דרכו נכנסים לחדר אמבטיה. הרחיצה בו היא כמו בסרטים. וילונות שמשתלשים מהתקרה, תאורה בתוך קורות הגבס ומנורות משני צידי המראה גדולה שמחזירים אותנו לאווירה של החדר השינה.

תגובת הלקוח

זוג הלקוחות, שהחדר עוצב עבורו, תארו את הרגשתם בהתרגשות רבה כך: "לא דיימנו שהחדר יצא כל כך יפה, נוח ומנוצל היטב. כל רגע פנוי שלנו אנחנו מעדיפים להיות בו. אנחנו מרגישים בו שלווה ורוגע המתאים לגיל שלנו".

ראו את שינוי המופלא כאן.
אם גם אתם רוצים לעצב לעצמכם חדר שינה שהוא כולו חלום, אני כאן בכדי להגשים לכם חלום קטן עם טעם משובח , הנכם מוזמנים לפנות אלי ישירות בטלפון מספר: 03-9216387 , 054-3076911.

צרו קשר
I-ds אדריכלות ועיצוב פנים

חוץ מיופי חיצוני, בביתכם רצוי להרגיש "בבית". בכדי ליצור הרמוניה ולאזן את האנרגיות בביתכם או בכל חלל אחר שתבחרו לעצבו, נעזר בתורת הפנג-שוויי עתיקת היומין. עוד נקודה, מהחשובות במהלך העבודה – דיוק בהבאת הפרויקט מהנייר לביצוע בפועל. הרי עיצוב הוא לא רק ברמת השירטוט, אלא גם מלאכת הבנייה עצמה, תכנון והכנת השירטוטים. לכן כל סטייה קטנה מהמתוכנן יכולה לא רק לפגוע ברושם הוויזואלי של העבודה המוגמרת אלא יכולה גם להוות מחסום של ממש בשלב הגימור הסופי. עקב כך אני מקפידה שכל השלבים יתבצעו בצורה יסודית ודייקנית ביותר. גלישה נעימה!

אירנה פטרושקו, מעצבת פנים במרכז

Call Now Button
תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה