מאמריםעיצוב פנים – המלצות בבחירת מעצב פנים

https://i-ds.co.il/wp-content/uploads/2015/05/Atar1.jpg

איך להבדיל בין מעצב פנים מנוסה לבין חובבן ועל מה צריך לשים דגש כדי לא לטעות?
קודם כל צריך לברר את הדברים הבאים:

האם מעצב פנים מקצועי ומיומן מספיק?

קורס קצר בעיצוב פנים לא מסוגל לתת לבוגריו את הכמות האדירה של המידע הנדרש למימוש הפרויקט בצורה מוצלחת ומדוייקת. חוץ מהיכולת להכין סקיצות יפות, נדרש ידע רחב בארגונומיה, תהליכי בניה, הכנת שרטוטים טכניים ועוד המון דברים חשובים שבלעדהם תהליך שיפוץ/בניה יכול להפוך ל-"אסון".

האם למעצב פנים יש נסיון רב בתחום?

כמובן, נסיון בתכנון ויישום פרויקטי אדריכלות ועיצוב פנים הוא גם מרכיב חשוב בהצלחת הפרויקט. חוסר נסיון או נסיון לא מספיק יכול להביא לטעויות שיגרמו להשקעות לא צפויות וביזבוז זמן. לפעמים זה מגיע עד רמה כזאת שאין כבר אפשרות לתקן אלא לבנות מחדש.

תיק עבודות של מעצב פנים.

אנו גרים בתקופת הטכנולוגיות. קיימות הרבה תוכנות מחשב שמאפשרות לכל מתחיל עם חוש אסטטי לצייר תמונה יפה של עיצוב פנים בתלת מימד. אבל צריך לקחת בחשבון שתמונה ויישום הם שני דברים שונים לגמרה. בתיק עבודות של מעצב מקצועי ורציני חייבות להיות תמונות אמתיות מפרויקטים שבוצעו בפועל. במקרה ולא קיימות תמונות כאלה, חובה לבדוק האם למעצב פנים יש פרויקטים מבוססים על רעיונותיו.

המלצות ותגובות מלקוחות.

מאוד חשוב לראות את ההמלצות מהלקוחות הקודמים. בדרך כלל אנשים כותבים לא רק על תחושות שלהם מהעיצוב המתקבל, אלה גם על היחס שלהם כלפי מעצב ואם היה נוח להם לעבוד איתו.
במהלך עבודות שיפוץ/בניה לרב נוצרים כל מיני מצבים לא שגרתיים. כאן היכולת של המעצב לשלוט על המצב ולתת פטרונות מיידיים. בנוסף מעצב חייב לדעת לגשר בין לקוח לקבלן בניה ולדבר עם כל אחד בשפה המובנת, ואפילו להיות "פסיכולוג" במקרים מסויימים.
לפני סגירת העסקה, תשוחחו עם מעצב כדי להבין האם הוא מתאים לכם כבן אדם.
לייצר עיצוב חד משמעי כמובן בלתי אפשר – כמות אנשים שווה לכמות הדעות, אבל לגבי תכונות אישיות הכל מובן – או שיש סוג של "כימיה" בין האנשים או שאין.

עלות השירות המובנת ומוגדרת מראש.

אף פעם אל תסגרו עסקות דרך טלפון! חברה רצינית לא תסגור עסקה בצורה כזאת בחיים. אתם כלקוחות חייבים לקבל הצעת מחיר עם פירוט מלא של השירותים שתקבלו. על בסיס ההצעה הזאת לקוח חותם עם חברה חוזה המגדיר את כל העבודות שיבוצעו והסכומים שישולמו. כל זאת כדי שבמהלך ביצוע הפרויקט לא ידרשו מכם כסף נוסף בטענה שאתם לא הבנתם את הפרטי ההצעה. כדי להגדיר עלות הפרויקט, מעצב מגיע לשטח כדי לפרט את כל הניואנסים, בקשות ודרישות הלקוח. הצעת מחיר מבוססת על השלב הזה. קיימות כל מיני תוכניות לפי העדפויות ודרישות לקוח בהתאם לתקציב המוגדר. בנוסף יש אפשרות להזמין שירותים נוספים לפי הצורך.

למה חברות שונות נותנות מחירים שונים עבור אותם שירותים?

זה תלוי בכמה סיבות:
– ראשית המחיר של להכשרה מקצועית נקבע בהתאם לניסיון מקצועית. מעצב פנים עם נסיון רב לא יסכים לקבל סכום כמו מעצב מתחיל או סטודנט.  אבל גם התוצעה תהיה בהתאם.
– איכות מרכיבי השרותים. מפה ננבע ההבדל משמעותי במחיר.
– תבדקו טוב טוב את הצעת שירותים שמצעים לכם!
בהצלחה!

 

צרו קשר
I-ds אדריכלות ועיצוב פנים

חוץ מיופי חיצוני, בביתכם רצוי להרגיש "בבית". בכדי ליצור הרמוניה ולאזן את האנרגיות בביתכם או בכל חלל אחר שתבחרו לעצבו, נעזר בתורת הפנג-שוויי עתיקת היומין. עוד נקודה, מהחשובות במהלך העבודה – דיוק בהבאת הפרויקט מהנייר לביצוע בפועל. הרי עיצוב הוא לא רק ברמת השירטוט, אלא גם מלאכת הבנייה עצמה, תכנון והכנת השירטוטים. לכן כל סטייה קטנה מהמתוכנן יכולה לא רק לפגוע ברושם הוויזואלי של העבודה המוגמרת אלא יכולה גם להוות מחסום של ממש בשלב הגימור הסופי. עקב כך אני מקפידה שכל השלבים יתבצעו בצורה יסודית ודייקנית ביותר. גלישה נעימה!

אירנה פטרושקו, מעצבת פנים במרכז

Call Now Button
תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה